Nemiga hipertenzija. Ką būtina žinoti apie miego sutrikimus

Neorganinė nemiga, diagnostika ir gydymas - Ažuolyno klinika

Nemiga — dažna viešnia Jūsų gyvenime? Miegas yra geros savijautos ir sveikatos, o kartu — ir laimingo gyvenimo pagrindas. Tačiau net du trečdaliai pasaulio gyventojų skundžiasi miego sutrikimais, o trečdalį jų kankina nemiga. Šią problemą dažniausiai įvardina vyresnio amžiaus žmonės.

Nemigą gali sukelti ūmus stresas, vartojami vaistai, blogi miego įpročiai ar miego aplinkos pakeitimas. Vienas nemiga hipertenzija dažniausių trukdžių — nerimas, naktį neleidžiantis ramiai sumerkti akių ir pailsėti. Kaip padėti sau, kad dieną pasitiktume pailsėjusiu kūnu ir siela?

\

Kada dėl nemigos verta sunerimti? Įrodyta, jog miego trūkumas gali pailginti reakcijos laiką, smarkiai pabloginti bendrą savijautą ir silpninti imunitetą dėl ko žmogus labiau pažeidžiamas ligų.

Palikti komentarą

Dažniausiai prastai miegama dėl fizinių, psichologinių, psichosocialinių ar tarpusavio santykių pavyzdžiui, darbo praradimo, artimo žmogaus mirties, skyrybų. Kai problemos yra išsprendžiamos, ar žmogus susitaiko su esama situacija, nemiga dažniausiai pati pradingsta. Tačiau kartais trumpalaikiai miego sutrikimai tampa lėtiniais.

kuriam nustatyta hipertenzija turinti negalia

Tada žmogus skundžiasi miego sutrikimais maždaug tris kartus per savaitę bent tris mėnesius. Paskaičiuota, kad apie kasnakt 8 valandas miegantis žmogus per gyvenimą pramiega maždaug 25 metus. Tačiau neverta išgyventi dėl pramiegoto laiko, nes miegas nepaprastai gerina gyvenimo kokybę. Dažnai nemiegate naktimis? Tai — rimta! Žmonės, sergantys nemiga, sunkiai užmiega, dažnai ar per anksti prabunda.

Dienos metu jie būna pavargę, mieguisti, irzlūs, sutrinka dėmesys, atmintis ir koncentracija, blogėja socialinės, darbo, mokymosi funkcijos, pasireiškia nuotaikos sutrikimai, hiperaktyvumas ar agresija, silpsta imunitetas, mažėja motyvacija ir energija, padidėja klaidų ir nelaimingų atsitikimų tikimybė. Miego stoka apkrauna širdį, lėtinė nemiga hipertenzija pažeidžia endokrininę sistemą, sutrikdo angliavandenių apykaitą, kyla cukrinio diabeto ir kitų ligų grėsmė.

nemiga hipertenzija

ką imti iš temperatūros esant hipertenzijai

Mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad 30 m. Besiskundžiantys nemiga, ypač lėtine, dažnai nerimauja dėl miego trūkumo, ir dėl to tarsi patenka į užburtą ratą. Kasdienis nerimas neleidžia užmigti Nerimo sutrikimai yra kita dažna šiuolaikinių, užimtų, išvargusių žmonių problema, skatinanti nemigą. Neretai nerimą lydi galvos skausmas, prakaitavimas, raumenų spazmai, hipertenzija, emocinis nestabilumas, sumišimas, kompulsinis-obsesinis elgesys, nuovargis, išsekimas.

  1. Magnis ir kalis gydant hipertenziją
  2. Vaistų vartojimas hipertenzijai gydyti

Stresą patiriantis žmogus jaučia dažną širdies plakimą, kūno temperatūros pakilimą. Sistemos, atsakančios į stresą, aktyvinimas sukelia nemigą, o lėtinė nemiga tampa stresoriumi ir sąlygoja nerimą. Pagelbės žinomi augalai Valerijonai, melisos ir pipirmėtės pasižymi nerimą, miego sutrikimus nemiga hipertenzija stresą mažinančiu bei nuotaiką gerinančiu poveikiu.

Gerkite jų arbatas, pasilepinkite vonioje su jų ištrauka, naudokite homeopatinius preparatus ir džiaukitės užplūstančia ramybe!

Nerimą kelia faktas, jog nemaža dalis žmonių, pajutę pirmuosius šios ligos simptomus, nėra jų linkę sieti su padidėjusiu kraujospūdžiu arba yra įsitikinę, jog nemalonūs pojūčiai praeis savaime. Tačiau tai — ne vienintelis atvejis, su kuriuo susiduria pacientai. Neretai progresuojanti arterinė  hipertenzija  būna besimptomė, todėl pacientas nesikreipia į gydytojus, tačiau tuo metu jau vyksta neigiami pokyčiai gyvybiškai svarbiuose organuose — širdyje, smegenyse, inkstuose, kraujagyslėse, akyse. Ligą atpažinti nesunku, pagerinti gyvenimo kokybę — taip pat. Sužinokite, kaip tai padaryti!

Valerijonai Valeriana officinalis nuo senų laikų naudojami kaip lengvo poveikio raminamasis ir miegą gerinantis augalas.

Pirmasis šį augalą aprašė Hipokratas, kuris rekomendavo naudoti virškinimo sutrikimų gydymui, pykinimo slopinimui, menstruacinių pilvo skausmų malšinimui. O štai valerijoną miego gerinimui pirmasis pritaikė graikas Galenas.

Viduramžiais Europoje valerijonas buvo naudojamas kaip vaistas epilepsijos gydymui, XVI a. Šiandien valerijono šaknų ekstraktas yra patvirtintas nereceptinis preparatas streso, nervinės įtampos, miego sutrikimų ir nerimo gydymui. Melisos Melissa officinalis medicinoje naudojamos ilgiau nei du tūkstantmečius. Sudėtyje esama triterpenoidų, fenolio rūgšties ir flavanoidų.

Įvardijo, kas turi didesnį polinkį susirgti alkoholizmu: vieni greičiau įklimpsta, kiti greičiau išgyja   55 Galiausiai mes ir patys jaučiame sąsają tarp miego ir gebėjimo aktyviai dirbti dienos metu - trūkstant miego ima varginti pykinimas, bloga nuotaika, irzlumas, dirglumas. Tačiau tai trumpalaikiai simptomai, kuriuos dažnas užmiršta po gero kitos nakties miego.

Todėl šis augalas pasižymi anksiolitiniu, antivirusiniu, antispazmolitiniu poveikiu, gerina nuotaiką, pažintines funkcijas ir atmintį, mažina stresą. Pipirmėtės Mentha piperita įvairiomis formomis naudojamos arbatoms ruošti, aromaterapijoje, higienos priemonėse, dantų pastose, burnos skalavimo skysčiuose, kremuose. Pipirmėtė taip pat naudojama ir medicinoje. Jos sudėtyje yra rozmarino rūgšties, flavanoidų, mentolio ir mentonų. Pipirmėtės pasižymi antimikrobiniu, nemiga hipertenzija, antioksidaciniu, priešnavikiniu poveikiu.

O štai ką žinomas Amerikos psichologas Leilas Karnegis siūlo norintiems atsikratyti nerimo: Gyvenkite šia diena.

Hipertenzija – kodėl spaudimą matuotis būtina?

Rytdienai geriausiai pasirengsite, jei visą intelektą, entuziazmą panaudosite šiandienos darbams atlikti. Gyvenkite šios dienos darbais!

kaip pasiekti hipertenziją

Žmogaus jėgas geriausiai atstato didelis tikėjimas savo tikslu, artimu žmogumi, miegas, muzika ir juokas. Pamiegokite, pamėkite muziką, gebėkite matyti juokingąsias gyvenimo puses — tada būsite sveikas ir laimingas. Nesisielokite dėl menkniekių! Neleiskite, kad dėl smulkmenų sugriūtų Jūsų laimė. Jeigu žinote, jog aplinkybių pakeisti negalite ir neįstengiate jų sušvelninti, su tais neišvengiamais dalykais susitaikykite.

Neorganinė nemiga, diagnostika ir gydymas

Mokėkite laiku sustoti. Tvirtai nuspręskite, kiek verta sielotis dėl tų ar kitų aplinkybių, ir to sprendimo griežtai laikykitės. Tegul praeitis pati save palaidoja. Nekalkite įkaltos vinies!

Video NEMIGA yra ne juokai… Nors mokslininkai iki šiol nežino tikslaus atsakymo, kokią reikšmę mums turi miegas, visi jie neabejoja: miego trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, įskaitant depresiją, antsvorį ir širdies ligas. Ilgalaikė nemiga yra tikra kankynė, o likęs be miego žmogus gali netgi numirti. Miego reikšmę bando paaiškinti daugybė teorijų. Vieni mokslininkai mano, kad miegas yra procesas, kurio metu smegenys atsijungia, kad galėtų sukaupti dienos atsiminimus.

Skaičiuokite palaimos valandėles, o ne savo nelaimes! Kad užmirštumėte savo skaudulius, pasistenkite bent truputį pradžiuginti kitus. Gera darydami kitiems, pirmiausia gera darote sau.

Įdomūs įrašai