Hipertenzija epilepsija, Epilepsija. Klastinga liga, išmušanti iš vėžių ir vaiką, ir tėvelius

hipertenzija epilepsija

Jie kyla dėl labai stiprios elektrinių impulsų iškrovos galvos smegenyse tarsi žaibas galvojekurių metu sutrinka galvos smegenų funkcija.

hipertenzija epilepsija

Kiekvienas vaikas, kuriam pirmą hipertenzija epilepsija pasireiškė traukulių priepuolis, nedelsiant turi būti ištirtas gydymo įstaigoje. Straipsnyje rasite išsamią informaciją apie vaikams pasireiškiančią epilepsiją, pirmąją pagalbą, diagnostiką ir gydymą. Ar traukuliai visada pranašauja apie epilepsiją? Traukulius vaikui gali išprovokuoti aukšta kūno temperatūra, galvos smegenų trauma, apsinuodijimas įvairiomis medžiagomis.

Gali būti, kad karščiuojančiam mažyliui pasireikš traukuliai, bet tai nebus epilepsijos priepuolis.

Priežastys

Neretai tėvai gali susidurti su karštiniais traukuliais. Tai toks traukulių tipas, kurį sukelia geriausias būdas gydyti hipertenziją kūno temperatūra.

hipertenzija epilepsija

Karštiniai traukuliai pasireiškia 3—4 vaikams iš karščiuojančiųjų, dažniausiai — 6 mėn. Dažniausiai tokie traukuliai pasireiškia 12—18 mėn.

Karštinių traukulių požymiai Traukuliai dažniausiai pasireiškia kaip konvulsijos nesuvaldomas kūno drebėjimastrūkčioja visas kūnelis.

hipertenzija epilepsija

Kiti simptomai gali būti lengvai išreikšti: akių vartymas arba galūnių sustingimas, įsitempimas. Dažnai trunka trumpiau nei 2—3 min.

Priepuoliui praėjus, vaiko būsena grįžta į normalią, jo elgesys tampa įprastas. Pasireiškus karštiniams traukuliams, svarbiausia laiku ir tinkamai gydyti peršalimo ligas bei infekcijas ir slopinti temperatūros pakilimą, nelaukiant traukulių pasireiškimo. Įprastai rekomenduojama vartoti vaistus ibuprofeną ar paracetamolį esant aukštesnei nei 38,5 °C temperatūrai.

hipertenzija epilepsija

Tačiau, jeigu jūsų vaikeliui įvyko traukulių priepuolis, temperatūrą medikamentais reikėtų slopinti jai pasiekus 37,5—38 °C. Jeigu traukuliai įvyko pirmą kartą gyvenimą, būtina vykti į skubios pagalbos skyrių, kad vaikas būtų ištirtas neurologijos skyriuje.

Visada būtina ištirti vaiką ir sužinoti, ar tai nėra epilepsijos pradžia. Jeigu vaikų neurologas diagnozavo epilepsiją Epilepsija — tai traukulių priepuolis, pasireiškiantis staiga, be aiškios priežasties, kai nebuvo patirta galvos smegenų trauma ar sirgta liga, kuri sukeltų aukštą kūno temperatūrą.

Kartais traukulių priežastis nustatoma, tuomet diagnozuojama simptominė epilepsija. Vis dėlto neretai ji lieka neaiški, tada diagnozuojama kriptogeninė epilepsija.

Pasaulyje epilepsija serga daugiau nei 50 mln. Lietuvoje — daugiau nei 24 tūkst. Konferencija skirta epilepsija sergantiems, jų artimiesiems, medikams ir visiems, besidomintiems šia liga. Tačiau jie pritaria, kad informavimas ir viešinimas gali padėti atsikratyti įsisenėjusių stereotipų.

Epilepsijos priežastys. Deja, jos nėra visiškai aiškios.

hipertenzija epilepsija

Išskiriamos 3 priežasčių grupės. Nėštumo laikotarpis. Kai vaisius vystosi, epilepsijos pasireiškimui gali turėti įtakos genetika, infekcijos nėštumo metu, galvos smegenų vystymosi sutrikimai. Dažniau epilepsija pasireiškia, jeigu mažylis gimė neišnešiotas. Gimdymo laikotarpis. Šiuo metu gali įvykti gimdymo traumanaujagimio galvos smegenyse gali išsilieti kraujas kraujosruva — nereta komplikacija, pasireiškianti neišnešiotiems naujagimiamsgimstantis vaikelis gali užsikrėsti infekcija.

Laikotarpis po gimimo. Liekamieji reiškiniai po buvusių infekcijų, traumos, kraujotakos sutrikimų galvos smegenyse, navikų, deguonies trūkumo.

Epidemiologija

Jeigu vaiko galvos smegenų neuronai dėl minėtų priežasčių yra jautresni, epilepsijos priepuolį gali paskatinti išoriniai veiksniai — provokatoriai. Tai gali būti miego stoka; fizinis, emocinis nuovargis; karščiavimas; medžiagų apykaitos pokyčiai vaikelio organizme; mirganti šviesa. Kartais vaikui gali pasireikšti simptomų, kurie gali maskuoti ar imituoti traukulius, bet iš tiesų jais nebūti, pvz.

Kai traukuliai apima visą kūną.

Epilepsija – tarasgames.lt

Labiausiai tėvus gąsdina viso kūno traukuliai dar vadinami generalizuotais toniniais-kloniniais arba grand mal traukuliais.

Vyksta ritmiški kūno judesiai, vaikas tuo metu būna be sąmonės, nereaguoja į aplinką. Tokie traukuliai kartais prasideda nuo lokalizuoto židinio kai traukuliai apima tik vieną kūno dalį ir progresuoja iki traukulių, apimančių visą kūną. Absansai dar vadinami petit mal traukuliais — tai priešingas traukulių tipas.

Epilepsija suaugusiesiems: priežastys ir simptomai Hipertenzija Epilepsija yra lėtinė smegenų liga, kuri pasireiškia kaip savaime atsirandantys epilepsijos priepuoliai. Epilepsijos priepuolis epipay - tai tam tikras simptomų kompleksas, atsirandantis asmeniui dėl specialaus smegenų elektrinio aktyvumo. Tai gana rimta neurologinė liga, kuri kartais kelia grėsmę gyvybei. Tokia diagnozė reikalauja nuolatinio stebėjimo ir gydymo daugeliu atvejų. Griežtai laikydamiesi gydytojo rekomendacijų galite pasiekti beveik visišką epipripų nebuvimą.

Būsena, kai vaikas nustoja žaidęs ar užsiėmęs kita veikla ir ima hipertenzija epilepsija į vieną tašką, nereaguoja į aplinką, neatsiliepia kviečiamas. Dažniausiai tai trunka 1—2 sekundes.

hipertenzija epilepsija

Jie yra labai subtilūs, trumpi, todėl ilgai būna nepastebėti. Dažnai tėvai galvoja, hipertenzija epilepsija vaikas yra užsispyręs ir priešgyniaujantis, todėl juos pastebi tik vaikui pradėjus lankyti mokyklą ir mokytojams pasiskundus keistu mokyklinuko elgesiu.

Įdomūs įrašai